Suma zamówienia

Zabawa na dworze dla 3-latka, roczniaka i starszaka

Zabawa na dworze - poznaj nasze propozycje aktywności dla dzieci w różnym wieku

Zabawa na dworze - poznaj nasze propozycje aktywności dla dzieci w różnym wieku 

Przebywanie na świeżym powietrzu i zabawa na dworze to sprawdzony przepis na zdrowy rozwój dziecka w każdym wieku. Zabawy dla 3-latka, nieco starszej latorośli czy nawet zabawy dla rocznego dziecka powinny być stałym i nieodłącznym elementem codziennego harmonogramu dnia. Dla samego zainteresowanego mają nieść radość beztroskich chwil, a rodzicom dawać poczucie bezpieczeństwa i absolutnego zaopiekowania się maluchem. Jak się bawić i jakie letnie zabawy na dworze warto praktykować z dzieckiem?

Zabawa na dworze - beztroskie chwile na łonie natury Zabawa na dworze - beztroskie chwile na łonie natury

Zabawa na dworze - beztroskie chwile na łonie natury 

Dzieci kochają ruch i życie w biegu. Muszą mieć przestrzeń, w której będą mogły rozładować energię i się wyszaleć. Sezon letni i wiosenny to najlepszy czas na odkrywanie nowych pasji, kreatywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu i poszukiwanie dróg gwarantujących niezapomniane doznania. Zabawa na dworze i aktywność na łonie natury jest nie tylko sposobem na zaspokojenie potrzeb młodego człowieka i efektywne zagospodarowanie czasu, ale także środkiem wspomagającym zdrowy rozwój malucha oraz wzmacniającym jego odporność. W przypadku starszych dzieci, pomysłów na letnie zabawy na dworze z pewnością nie zabraknie - one same również genialnie zagospodarują swój czas. Planując letnie dni dla młodszych, oprócz beztroskich chwil i leniwych spacerów, warto również zaplanować aktywności pobudzające młodego człowieka do działania i wspólnego odkrywania świata. Zabawy dla 3-latka czy nawet zabawy dla rocznego dziecka będą ogromną frajdą dla samego zainteresowanego, natomiast dla rodziców mogą okazać się świetnym sposobem na wzmocnienie więzi, pogłębienie relacji i przepiękne przeżywanie rodzinnych chwil. 

Zabawy na dworze dla najmłodszych - pomysły na zabawy dla rocznego dzieckaZabawy na dworze dla najmłodszych - pomysły na zabawy dla rocznego dziecka

Zabawy na dworze dla najmłodszych - pomysły na zabawy dla rocznego dziecka

Codzienna zabawa na dworze może mieć zbawienny wpływ na zdrowie i rozwój malucha. Zabawy dla rocznego dziecka, oprócz uśmiechu i radości malującej się na jego twarzy, to także rozwijanie koordynacji ruchowej, stymulowanie małego człowieka oraz stworzenie mu warunków umożliwiających poznawanie otaczającego go świata. Letnie zabawy na dworze dla maluchów, które dopiero poznają świat raczkując lub nawet stawiając pierwsze kroki, powinny być przede wszystkim dostosowane do wieku dziecka. Jakie mamy możliwości? W jakie zabawy dla rocznego dziecka możemy zaangażować naszą pociechę? Zamiast zabawiać maluszka w czterech ścianach, weźmy miękki kocyk i wyruszmy z nim na łąkę. Raczkowanie, turlanie do siebie piłeczki czy zabawy edukacyjne z wykorzystaniem sorterów czy budowanie piramidy z klocków - to wszystko równie dobrze możemy robić ze swoim maluszkiem na świeżym powietrzu. Piknik w parku da nam także przestrzeń na kreatywne zabawy dla 2-latka. Wszelkiego rodzaju wyklejanki czy chociażby budowanie z klocków rozwijają kreatywność i sprawność manualną dziecka. Pamiętajmy jednak, że najlepsza zabawa na dworze dla 2-latka to taka, która zaanagażuje go fizycznie, rozwijając przy tym zdolności motoryczne. Odbijanie i łapanie piłki, zabawa w piaskownicy czy prosty tor przeszkód - to sprawdzone sposoby na letnie zabawy na dworze dla najmłodszych. 

Zabawy na dworze dla starszych dzieci - pomysły na zabawy dla 3-latka i starszaka Zabawy na dworze dla starszych dzieci - pomysły na zabawy dla 3-latka i starszaka

Zabawy na dworze dla starszych dzieci - pomysły na zabawy dla 3-latka i starszaka 

Zabawy letnie na świeżym powietrzu są genialną opcją dla dzieci w każdym wieku. Choć pomysły na zabawy dla rocznego dziecka będą opierały się przede wszystkim na stacjonarnej formie spędzania czasu na zewnątrz, to zabawy dla 3-latka dają nam już znacznie szersze pole do popisu. Zabawa w ciuciubabkę, puszczanie latawca czy zabawa w chowanego to genialne pomysły na letnie zabawy na dworze z nieco starszym maluchem. Młody człowiek może spożytkować zapasy swojej energii chociażby podczas gry w berka czy zabawy w “ciepło-zimno”. Innym razem możemy zaproponować mu jazdę na rowerku z podparciem czy kopanie piłki. Miejmy też na uwadze, że nawet najlepsza i najbardziej szalona zabawa na dworze dla energicznego 3-latka może szybko go znudzić, dlatego też warto za każdym razem praktykować nieco inne formy aktywności. 

BARTEK - towarzysz zabaw w każdym wiekuBARTEK - towarzysz zabaw w każdym wieku

BARTEK - towarzysz zabaw w każdym wieku 

Kreatywne zabawy dla 2-latka czy zabawy letnie dla starszaków, aktywności na świeżym powietrzu i nieustanne eksplorowanie nieznanych dotąd zakątków - te kilka kroków ma prowadzić do zdrowego i bezpiecznego rozwoju młodego człowieka, poszerzać jego horyzonty, odkrywać nieznane oraz umożliwić mu lepsze poznanie siebie i otoczenia. Nieocenionym wsparciem zrównoważonego i bezpiecznego rozwoju dziecka - nie tylko tego stawiającego pierwsze kroki - są wygodne buty. BARTEK to towarzysz wszelkiego rodzaju aktywności i zabaw dzieci w każdym wieku. Wspiera i dba o komfort oraz wygodę młodego człowieka. Sam, korzystając ze wsparcia antropologów i lekarzy ortopedów doskonale wie, czego potrzebuje młoda stopa będąca w fazie wzrostu. Teorię przekłada na praktykę gwarantując modne, wygodne i bezpieczne buty sportowe dla chłopca czy buty sportowe dla dziewczynki. Buty, które towarzyszą dziecku od pierwszych, samodzielnie postawionych kroków.

Matchy matchy - trend dopasowanych stylizacji
Poprzedni
Matchy matchy - trend dopasowanych stylizacji
Lista rzeczy na wyjazd - co zabrać na wakacje z dziećmi?
Następny
Lista rzeczy na wyjazd - co zabrać na wakacje z dziećmi?
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!