Suma zamówienia
Sportowe Sneakersy

Nowości

140 produktów
Barefoot (9) Botki (5) MINI FIRST STEPS (12) Mini (2) Profilaktyczne (7) Półbuty (42) Sandały (10) Sneakers (1) Trzewiki (30) Trzewiki ocieplane (10) Trzewiki wycięte (2)
Kategorie

Modne buty dla chłopca

Dbanie o zdrowie swojego dziecka to obowiązek każdego rodzica. I chociaż opiekunowie skupiają się na rozwoju umysłowym i fizycznym, często zapominają o małej dziecięcej stopie. Prawdopodobnie nie macie pojęcia, jak bardzo skomplikowanym mechanizmem jest stopa dziecka, jak wiele uwagi i troski potrzebuje. Kupując zatem modne obuwie dla dzieci, kierujcie się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim sposobem ich wykonania. Na szczęście niektóre buty wyglądają modnie, jednocześnie wspierając naturalny rozwój stóp maluchów. Takie właśnie są nasze buciki dla młodszych i starszych pociech. Jak wybrać odpowiednie dla swojej pociechy?

Modne buty dla chłopca – kiedy w ogóle je kupić?

Wielu rodziców kupuje modne obuwie swoim maluchom, nawet jeśli te jeszcze nie postawiły swojego pierwszego kroku. Chociaż stopa dziecka wygląda w małych bucikach uroczo, nie każde obuwie będzie dla nich dobre. Jeśli chcecie kupić buciki jeszcze przed postawieniem przez dziecko pierwszych kroków, wybierzcie tak zwane niechody, które są bezpieczne dla stóp raczkujących maluchów. Gdy dziecko zaczyna chodzić, jest to dla rodzica wyraźny sygnał, iż nadszedł czas na zakupy odpowiedniego obuwia. Buty mają wtedy spełniać jedno ze swoich najważniejszych zadań – amortyzować wstrząsy powstające w trakcie chodzenia i biegania. Dzięki temu wstrząsy nie przenoszą się na wyższe piętra narządu ruchu.

Modne buty dla chłopca na lato - sandały

Rodzice nierzadko podczas wyboru bucików dla dzieci kierują się przede wszystkim wyglądem i ceną, a dopiero później funkcjonalnością i wpływem obuwia na stopę dziecka. To ogromny błąd. Wybierając modne buty dla chłopca czy dziewczynki na lato, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów:

-Zabudowana pięta, której zadaniem jest stabilizowanie stopy i jej utrzymanie w odpowiedniej pozycji. Elastyczny zapiętek zabezpiecza staw skokowy przed skręceniem.

-Naturalne materiały, które redukują ryzyko nadmiernego pocenia się i tak potliwych stópek dziecka. To sprawia, że skóra nie maceruje się i nie ulega w łatwy sposób przerwaniu.

-Miękka i elastyczna podeszwa, która amortyzuje wstrząsy wywoływane w trakcie chodzenia i biegania. Warto zwrócić uwagę, by podeszwa miała antypoślizgowe urzeźbienie co znacznie wpływa na poprawę i bezpieczeństwa dziecka

Najmodniejsze buty dla chłopca - półbuty

Wybierając półbuty dla chłopca również warto kierować się powyższymi zaleceniami. Zwłaszcza tymi, które dotyczą naturalnych, przyjaznych materiałów. Stopa dziecka niezwykle szybko się poci, ze względu na nie do końca rozwinięty mechanizm termoregulacji. W półbutach jest to jeszcze bardziej widoczne. Aby uniknąć rozwoju drobnoustrojów w butach i na stopach dziecka, warto wybierać zatem obuwie, w których co najmniej wkładka jest z naturalnej skóry. Unikajcie także półbutów na płaskiej podeszwie – nawet jeśli są to trampki, powinny one wyróżniać się grubą ale elastyczną podeszwą, która chroni stopę przed wstrząsami.  

Modne buty dla chłopca – jak znaleźć odpowiedni rozmiar?

Wybranie odpowiedniego rozmiaru obuwia dla dziecka jest kluczowym elementem całych zakupów. Nigdy nie kupujcie butów na styk bądź za dużych myśląc o tym, że dziecko do nich dorośnie. Zanim to się stanie, prawdopodobnie stopa malucha zacznie się zniekształcać. Nie obawiajcie się także zakupów przez Internet. Odpowiednie buty kupicie znając rozmiar stópki swojego dziecka i dodając do tej długości około 0,7 cm. W ten sposób wiecie, jak długa powinna być wkładka kupowanego buta. Teraz wystarczy porównać wynik z tabelą rozmiarów.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!