Suma zamówienia
Hiper lekkie i elastyczne

Buty barefoot dla dzieci

21 produktów
Kategorie

Noszenie niewłaściwie skonstruowanego obuwia może prowadzić u wielu osób do deformacji i schorzeń stóp. Chcesz uchronić przed tym swoją pociechę? Wybierz buty barefoot dla dzieci. To obuwie maksymalnie dostosowane do stopy, dzięki czemu wspiera jej naturalny, zdrowy rozwój.

Barefoot – buty dla dzieci z efektem chodzenia boso

Buty dziecięce barefoot bazują na idei chodzenia boso. Zgodnie z nią ewolucja przystosowała nasze stopy do wchodzenia w bezpośredni kontakt z podłożem. Takie poruszanie się sprawia, że stopa zachowuje naturalny kształt. A jej mięśnie są silne i pozwalają zachować stabilność podczas stania, chodzenia czy biegania.

W butach dla dzieci barefoot mały człowiek czuje się tak swobodnie jak bez obuwia. Jednocześnie ma pełną ochronę przed uszkodzeniami dzięki wytrzymałej podeszwie.

Buty barefoot dla dzieci w dobrym stylu

Wykonane w technologii barefoot buty dla dzieci wyglądają jak klasyczne obuwie. Modele Bartek wyróżniają się uniwersalnym designem i stonowaną kolorystyką. Podobnie jak wiele butów dziecięcych są zapinane na rzepy, aby ułatwić maluchom samodzielne zakładanie i zdejmowanie. Znajdziesz wśród nich stylowe buty barefoot dla dziewczynki i chłopca na wiosnę i jesień wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej, a także modele letnie z ażurową cholewką.

Buty dla dzieci barefoot inne niż wszystkie

Za minimalistycznym designem kryje się specjalna technologia barefoot dla dzieci. Obuwie tego typu jest:
· szerokie, dopasowane do kształtu stopy – palce swobodnie się w nim poruszają;
· lekkie, z cienką, płaską, odporną na uszkodzenia podeszwą – daje to efekt interakcji z naturalnym podłożem;
· elastyczne, pozbawione zbędnych usztywnień – mobilizują mięśnie, kości i więzadła w stopie do pracy.

Najczęściej zadawane pytania

Co odróżnia buty dziecięce barefoot od tradycyjnego obuwia?

Zdarza się, że tradycyjne obuwie jest zbyt wąskie, aby dać palcom i mięśniom odpowiednie warunki do naturalnego ruchu. Często posiada też dodatkowe wzmocnienia, które nie mobilizują odpowiednio stopy. W dłuższej perspektywie może prowadzić to do zaburzenia równowagi oraz zniekształceń. Buty z podeszwą barefoot działają przeciwnie – to nie stopa dopasowuje się do nich, a one do niej, zdrowo podążając za jej ruchem.

Czy buty barefoot dla dzieci są zdrowe?

Buty dla dzieci typu barefoot są zdrowe, bo zmniejszają zmiany w naturalnym ruchu człowieka.
Buty barefoot chłopięce i dziewczęce BARTEK współtworzą specjaliści: antropolodzy i lekarze ortopedii. Dzięki ich wsparciu obuwie jak najlepiej odpowiada anatomii dziecięcych stóp.

Co daje noszenie butów z podeszwą barefoot?

Noszenie butów dziecięcych barefoot wspiera budowanie siły mięśniowej, poprawia równowagę, pozwala stopie naturalnie się poruszać i zdrowo rozwijać. Przekłada się to na zmniejszenie ryzyka płaskostopia, innych wad kończyn dolnych oraz całej postawy ciała. Dziecko korzystające z tej technologii sprawniej się porusza, a nawet lepiej śpi.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!