Suma zamówienia
Hiper lekkie i elastyczne

Buty profilaktyczne dla dzieci

242 produktów
Kategorie

Dziecięce buty profilaktyczne jako fundament prawidłowego rozwoju

Stopa dziecka wyglądem łudząco przypomina stopę dorosłego człowieka. W rzeczywistości ma ona jednak zupełnie inną budowę, a jej struktura kształtuje się całymi latami. Wyróżnia się wyjątkową delikatnością i wrażliwością, a także podatnością na różnego rodzaju zniekształcenia. Bezpieczne środowisko do jej odpowiedniego wzrostu zapewniają natomiast buty profilaktyczne dla dzieci, które są dla niej wsparciem i opoką od najmłodszych lat. 

Buty profilaktyczne dla dziecka – młoda stopa pod najwyższą ochroną

Malutka stopa dziecka wydaje się wyjątkowo krucha. Nie są to tylko pozory – taka rzeczywiście jest. Co więcej – kształtująca się przez lata i dojrzewająca do swoich funkcji, w fazie wzrostu bywa bardzo podatna na deformacje i zniekształcenia. Przyjmuje wszystko to, co jej oferujemy. Dlatego kluczowe jest tutaj zagwarantowanie dziecięcej stopie takich warunków, które umożliwią jej zdrowie i bezpieczny rozwój układu kostno-skokowego. Uchronią przed deformacjami kończyn czy wadami postawy. Zadanie to spełnią buty profilaktyczne dla dziecka BARTEK. Obuwie profilaktyczne dla dziecka to obuwie, które stworzone zostało po to, by zapobiegać, a nie leczyć. Ich zadaniem jest poniekąd “wymuszenie” odpowiedniego ustawiania stóp, które w przyszłości zagwarantuje prawidłową sylwetkę. 

Obuwie profilaktyczne dla dziecka – czym różni się od butów ortopedycznych?

Przez wielu są utożsamiane, a ich nazewnictwo bywa stosowane zamiennie. Buty ortopedyczne dla dziecka to zupełnie inny rodzaj obuwia niż buty profilowane dla dziecka. Zadaniem tych pierwszych nie jest profilaktyka, a leczenie. Buty korekcyjne dla dziecka mają służyć korekcji zdiagnozowanych już wad stóp oraz zapobiegać ich pogłębianiu się. W zależności od rodzaju schorzenia możemy więc wymienić chociażby obuwie ortopedyczne dla dziecka z obcasem Thomasa, buty ortopedyczne dla dziecka służące wyrównaniu kończyn czy korygujące nieprawidłowe ustawienie stóp. Warto jednak pamiętać, że buty ortopedyczne dla dziecka zawsze przydziela lekarz ortopeda. To on decyduje o stosowaniu korekcyjnych butów. Jeśli nie ma ku temu przesłanek, noszenie butów ortopedycznych może doprowadzić do osłabienia struktur mięśniowo-więzadłowych i przynieść znacznie więcej szkody.

Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, co to obcas Thomasa, koniecznie sprawdź nasz artykuł! 

Buty profilowane dla dziecka BARTEK 

Buty profilaktyczne dla dziewczynki i buty profilaktyczne dla chłopca sygnowane marką BARTEK, to buty stworzone oraz zaprojektowane przy wsparciu fachowej wiedzy konstruktorów oraz specjalistów z zakresu antropologii i ekspertów przemysłu skórzanego. Dzięki temu buty profilowane dla dziecka dostępne w ofercie naszego sklepu to gwarancja najlepszej konstrukcji połączonej z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Zwieńczeniem obuwniczego sukcesu jest tutaj wysoka estetyka i najwyższa jakość wykonania. Tego rodzaju obuwie profilaktyczne może być stosowane w celu zapobiegania takich wad jak na przykład: koślawość kolan i stóp, szpotawość stóp, płaskostopie czy stopy płasko-koślawe. Pamiętajmy jednak, że w momencie zdiagnozowania jakiejkolwiek wady, konieczne może być już stosowanie butów ortopedycznych dla dziecka.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie buty profilaktyczne dla dziecka?

Dobre buty wyprofilowane dla dzieci mają elastyczną podeszwę, miękką cholewkę i specjalnie ukształtowane wkładki. Dzięki temu efektywnie zapobiegają wadom stóp. Dobierz je odpowiednio do pogody. Na sezon od jesieni do wiosny są dostępne buty zabudowane, a na lato sandały z otwartymi lub zakrytymi palcami.

Pamiętaj, aby kupować od sprawdzonych producentów! Profilowane buty dla dzieci BARTEK powstają we współpracy ze specjalistami z dziedziny antropologii i ortopedii.

Jakie buty dla dzieci chodzących na palcach?

Buty wyprofilowane dla dzieci chodzących na palcach powinny stabilizować stopę. Dlatego wybierz model z wysoką cholewką za kostkę i solidnym zapiętkiem. Podeszwa musi być sztywna i płaska, aby dawała właściwe wsparcie. Obuwie nie powinna również posiadać zadartych nosków.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!