Suma zamówienia
Hiper lekkie i elastyczne

Outlet

92 produktów
Buty (92)
Kategorie

Outlet - buty chłopięce

Czy wiecie, że zwlekanie z zakupem kolejnych butów dla dziecka może okazać się jedną z przyczyn powstania poważnych wad stopy? Zbyt małe lub zniekształcone obuwie utrudnia stopie prawidłowe rozwijanie się, co sprawia dziecku problemy z chodzeniem. Jednym z najlepszych miejsc do znalezienia odpowiednich bucików dla dziecka w naszym sklepie jest outlet. Buty chłopięce kupicie tam w świetnych cenach. Jak wybrać odpowiednie buty dla chłopca? Outlet Bartek.com.pl pełen jest obuwia wspierającego rozwój stóp dziecka – pomożemy Ci znaleźć najlepsze z nich.

Outlet – nowe buty chłopięce

Rodzice często zastanawiają się, który moment na zakup nowych butów dla dziecka jest najlepszy. Niektórzy czekają, aż obuwie zrobi się zbyt ciasne, by można było je założyć. To nie jest odpowiedni czas. W przypadku maluchów w wieku od trzech do sześciu lat konieczne jest regularne mierzenie stopy – najlepiej raz na trzy miesiące. Dzięki temu możecie kontrolować rozmiar bucików i uniknąć sytuacji, w której dziecko nosi zbyt małe obuwie. To może bowiem wpływać na powstanie różnego rodzaju wad postawy bądź przeciążeń. Pamiętajcie również, że stopa rośnie w tym czasie nierównomiernie. Dlatego obserwowanie, jak dziecko chodzi i czy jest mu wygodnie w butach, to podstawa.

 Buty chłopięce – outlet czy używane?

Niektórzy rodzice, zwłaszcza gdy dziecko jest malutkie, decydują się na korzystanie z obuwia używanego. Na przykład po starszym rodzeństwie bądź dzieciach znajomych. Chociaż to może wydawać się początkowo dobrym pomysłem, z pewnością umożliwiającym zaoszczędzenie pieniędzy, nie jest jednak zbyt udanym z punktu widzenia zdrowia stopy malucha. Musicie pamiętać, iż każde dziecko chodzi w zupełnie inny sposób, a przez to inaczej odkształca obuwie oraz wkładkę. Może okazać się, że Wasze dziecko będzie nosić buty, które należały do osoby z wadą stóp. Będzie to powodowało rozwijanie się tej samej wady u Waszej pociechy. Nowe obuwie zawsze jest dużo lepszym wyborem od obuwia używanego. A outlet może pomóc w zakupieniu go w bardzo niskiej cenie.

Outlet – buty chłopięce, na które warto zwrócić uwagę

Warto pamiętać, iż najistotniejszym elementem w kupowaniu butów nie jest ich wygląd, a wygoda dziecka. Dlatego sprawdźcie, czy wybierane buciki wyprodukowane zostały z oddychających materiałów, w których stopa malucha nie będzie nadmiernie się pocić. Również podeszwa musi być odpowiednia. Powinna zginać się na linii stawów palców, by umożliwić palcom swobodne zginanie się. Buty, w tym półbuty chłopięce, zwłaszcza te dla dzieci do ósmego roku życia, muszą także wspierać piętę i uniemożliwiać stopie niekontrolowane poruszanie się. Dzięki temu ryzyko kontuzji znacząco się zmniejsza.

Buty chłopięce outlet – jak wybrać rozmiar?

Podczas wyboru butów kierujcie się długością wkładki, nie zaś podanymi rozmiarami, gdyż w każdym sklepie to wygląda inaczej. Zmierzcie stopę dziecka od najbardziej wystającego palca do pięty, a do wyniku dodajcie 0,7 cm. Następnie sprawdźcie, który rozmiar będzie odpowiedni dla Waszej pociechy. Dobrze dobrany rozmiar buta pozwala na uniknięcie patologii i zniekształceń stopy, dlatego zwróćcie na to szczególną uwagę.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!