Suma zamówienia
Hiper lekkie i elastyczne

Nowości

262 produktów
Buty (262)
Kategorie

Modne buty dla dziewczynki

Modne buty dla dziewczynki wcale nie muszą być tylko ładne. Mogą być również wygodne i przede wszystkim bezpieczne dla stóp. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że aż 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, a pomimo to co czwarte starsze dziecko boryka się z wadami stóp i kolan. Wybierając najmodniejsze buty dla dziewczynki, kierujcie się zatem nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim tym, co jest najlepsze dla ich stóp. W jaki sposób to zrobić?

Modne buty dla dziewczynki – kiedy kupić pierwsze?

Pierwsze buty dla dziecka nadal wybierane są przez wielu rodziców zbyt szybko. Kierują się przy tym uroczym wyglądem niewielkich bucików, które ślicznie wyglądają na stópkach dziecka. Nie są jednak praktyczne, a nawet mogą spowodować poważne problemy z rozwojem narządu ruchu dziecka. Maluch, dopóki nie zacznie chodzić, nie potrzebuje żadnego obuwia. Utrudnia ono bowiem naturalny rozwój stopy. Pierwsze modne buty dla dziewczynki zakupcie zatem dopiero wtedy, gdy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki. Dzięki temu zamortyzujecie wstrząsy, które generowane są podczas chodzenia i biegania.  

Najmodniejsze buty dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupów obuwia dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które zapewnią maluchowi wygodę podczas poruszania się.

-Elastyczna podeszwa – buty nie mogą być twarde. Muszą pracować wraz ze stopą dziecka. Dzięki temu palce są w stanie prawidłowo się rozwijać. Wybierając buty upewnijcie się zatem, że podeszwa ma strefę zgięcia na linii stawów palców.  
-Oddychający materiał – buty dla dziecka muszą być wykonane z materiałów, które umożliwiają skórze oddychanie. To istotne zwłaszcza dlatego, iż stopy maluchów mają tendencję do nadmiernego pocenia się. Wybór materiału dotyczy także wkładki. Najlepiej, by była ona wykonana z naturalnej skóry.
-Szerokie i wysokie noski – sprawdźcie, czy palce są ściśnięte, czy też mają zapewnioną swobodę. Ściśnięte palce w bucie mogą spowodować poważne zniekształcenia.
-Gruba podeszwa – to istotne zwłaszcza w butach sportowych. Grubsza podeszwa umożliwia lepszą amortyzację stóp podczas biegania.
-Zapiętki – dzieci do ósmego roku życia powinny nosić zabudowane buciki, posiadające tak zwane zapiętki. Umożliwiają one stabilizowanie pięty i zabezpiecza staw skokowy przed skręceniem.

Modne buty dla dziewczynki – odpowiedni rozmiar

Odpowiedni rozmiar obuwia to najlepszy sposób na to, by uniknąć odkształceń stopy i innych patologii. Wybierając buty dla dziecka sprawdzajcie, czy są one dobrze dopasowane. Nie mogą być zbyt ciasne, gdyż spowodują ucisk palców i będą obcierać skórę. W takich sytuacjach maluch najczęściej zmienia wzorzec chodu, co może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Zbyt duże półbuty dziewczęce będą z kolei spadać, a co za tym idzie mogą prowadzić do kontuzji i przeciążeń stawów. Zanim zaczniecie kupować buty dla dziecka, koniecznie zmierzcie jego stopę. Najlepiej poprosić dziecko o ustanie na białej kartce, a następnie odrysować kształt stopy. Następnie zmierzyć jej długość pomiędzy dwoma skrajnymi najbardziej wystającymi punktami (paluchem i piętą). Do tego wyniku należy dodać 0,7 cm, by upewnić się, że dziecko będzie czuło komfort w bucie po założeniu skarpetki. Dopiero ten wynik należy porównać z tabelą rozmiarów, która w każdym sklepie jest inna. Nie kierujcie się zatem rozmiarami, a właśnie długością wkładki. Dzięki temu możecie mieć pewność, że but jest dobrany optymalnie pod potrzeby Waszej pociechy.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!