Suma zamówienia
-20% przy zakupie min. 2 produktów

Buty chłopięce

152 produktów
Kategorie
Wyczyść filtry
Sznurowadła

Buty chłopięce sznurowane

Buciki to nieodłączny element stroju każdego dziecka, nawet takiego, które jeszcze leży swobodnie w wózku i nie planuje zrobić w najbliższym czasie żadnych kroków. Czy to jednak taki dobry pomysł? Kiedy powinno się kupić pierwsze buty wiązane dziecku? Jak wybrać buty chłopięce, które będą wygodne i wspomogą rozwój stopy malucha?  

Kiedy kupić pierwsze buty sznurowane dla dziecka?

W pierwszych miesiącach życia, dziecko poznaje otaczającą je rzeczywistość przede wszystkim poprzez dotyk – nie tylko za pomocą dłoni, ale także stópek. Rozpoznawanie otoczenia i podłoża wspomaga naturalny rozwój malucha, dlatego nie warto kupować mu bucików, które będą tylko ładnie wyglądać na stopie. Pierwsze buty wiązane powinno się kupić dziecku dopiero w momencie, w którym zaczyna ono chodzić. Co istotne – również chodzenie na bosaka jest dla malucha niezbędnym sposobem na poznawanie podłoża i rozwój narządu ruchu. Maluch powinien chodzić gołymi stópkami po miękkim podłożu: trawie czy piasku. Pamiętajcie jednak, że przy chodzeniu po twardym podłożu, takim jak podłoga czy beton, konieczne jest dodatkowe amortyzowanie ruchów właśnie za pomocą odpowiednio dobranych butów dziecięcych.

Buty wiązane czy na rzepy? 

Najczęściej buty dla malucha zapinane są na rzepy, by nie sprawiać kłopotu rodzicom. Dla niektórych dzieci zakładanie bucików niekoniecznie jest przyjemną aktywnością, dlatego im krócej trwa, tym lepiej. Jednak buty wiązane dla chłopca czy dziewczynki to świetne rozwiązanie, które warto wprowadzić jak najszybciej – już przy pierwszych krokach dziecka. Bardzo łatwo dopasowuje się je do stópki, zapobiegając zsuwaniu się buta bądź ślizganiu stopy. Dzięki większej stabilizacji dziecko stawia kroki pewnie, a to z kolei wspiera naukę prawidłowych wzorców chodu.  

Buty chłopięce – jak dobrać rozmiar?

Podczas wyboru butów dla dziecka niezwykle istotne jest, by dokładnie zmierzyć stópkę malucha. Można zrobić to na białej kartce, na której zaznacza się dwa skrajne elementy: najdłuższy palec oraz piętę. W ten sposób pomiar jest dokładny, a rodzic może zmierzyć długość wkładki, która będzie pasować na stopę dziecka. Pamiętajcie, by nie wybierać butów „na styk” czy na zasadzie o jeden numer większego rozmiaru od obecnie noszonych. Stopa dziecka rośnie szybko i nierównomiernie, dlatego lepiej sprawdzać jej długość przed zakupem, zamiast robić to „na wyczucie”. Dodatkowo zmierzenie długości wkładki pozwala na uniknięcie problemów z rozmiarówką, która często zależna jest od sklepu i producenta.

Rozmiar stóp dziecka powinien być sprawdzany regularnie – raz na trzy miesiące, gdy dzieci są w wieku od trzech do sześciu lat. Właśnie w tym czasie ich stopy są narażone na powstanie wad i przeciążeń, które z czasem mogą utrudniać im chodzenie. Warto o tym pamiętać podczas kolejnych zakupów bucików. Niezależnie od tego czy będą sznurowane, czy na rzepy.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!