Suma zamówienia

Buty antypoślizgowe, nieprzemakalne, bezpieczne

Buty antypoślizgowe, nieprzemakalne, bezpieczne. Co sprawiło, że obuwie BARTEK otrzymało znak ZDROWA STOPA?

Buty antypoślizgowe, nieprzemakalne, bezpieczne. Co sprawiło, że obuwie BARTEK otrzymało znak ZDROWA STOPA? 

Stopa dziecka - wbrew pozorom - nie jest miniaturową wersją stopy dorosłego człowieka. Jest niezwykle wrażliwa, podatna na różnego rodzaju zniekształcenia. W fazie wzrostu z łatwością dostosowuje się do warunków, w jakich się rozwija. To właśnie dlatego ogromnym wsparciem w rozwoju zdrowej stopy są buty dziecięce. Buty antypoślizgowe, buty nieprzemakalne i buty bezpieczne - takie powinny być buty dla naszego malucha. 

Jakie właściwości obuwia są kluczowe ze względu na bezpieczeństwo dziecka? 

Stopy, które prowadzą nas przez całe życie, stabilizują ciało i dźwigają jego ciężar - są tylko jedne. Kształtowane od pierwszych chwil życia. Będąc w fazie wzrostu są wyjątkowo podatne na wszelkiego rodzaju zniekształcenia. Szkielet dziecięcych stóp zbudowany jest z tkanki chrzęstnej, której struktury są niezwykle miękkie i delikatne, z łatwością poddające się czynnikom, w jakich się rozwijają. Chcąc wesprzeć młodą stopę w zdrowym rozwoju, niezwykle ważne są buty bezpieczne, które zagwarantują jej odpowiednie warunki wzrostu. Podstawą dobrego wyboru będzie nie tylko odpowiedni rozmiar buta, ale także jego konstrukcja i wykonanie. Kształt butów powinien odpowiadać fizjologii i potrzebom stopy. Odpowiednia wysokość cholewki, która stabilizuje kostkę i wspiera prawidłowe ustawienie pięty i stawu skokowego, sztywność i sprężystość zakładek czy podnosków oraz stabilność obcasa - to tylko część wzorców stanowiących o prawidłowej konstrukcji butów dla dziecka. Co więcej - należy mieć na uwadze, że najodpowiedniejsze będą buty antypoślizgowe z odpowiednio grubą podeszwą, sposobem urzeźbienia zapobiegającym poślizgom czy elastycznością, która nie będzie ograniczała naturalnych ruchów stopy.

Jakie właściwości obuwia są kluczowe ze względu na bezpieczeństwo dziecka? Jakie właściwości obuwia są kluczowe ze względu na bezpieczeństwo dziecka?

Najlepszy wybór dla dziecka - buty antypoślizgowe, buty nieprzemakalne, buty bezpieczne 

Wybór odpowiednich butów dla dziecka jest poniekąd inwestycją w jego przyszłość. Buty te muszą być bezpieczne i zapewniać jak najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju młodej stopy. Jednym z czynników świadczących o jakości i wartości obuwia są między innymi rozwiązania konstrukcyjne spodów. Odpowiednie urzeźbienie, które gwarantuje maksymalną przyczepność do podłoża to absolutna podstawa. Buty antypoślizgowe są niezwykle istotne i to nie tylko w przypadku dzieci rozpoczynających chodzenie czy w obuwiu zimowym, ale w każdym rodzaju butów. Wybierając buty dla chłopca czy buty dla dziewczynki warto również zwrócić uwagę na właściwości materiałów, z jakiego zostały one wykonane. Najlepszym wyborem będą buty nieprzemakalne, ze skóry naturalnej, które jednocześnie zapewnią stopie oddychalność i pozostaną suche niezależnie od aury na zewnątrz. Ponadto, przepuszczające powietrze buty nieprzemakalne dla dzieci sprawią, że bez względu na pogodę, nóżka nie będzie się pocić, a wnętrze buta zachowa higieniczne warunki. Wybierając więc buty bezpieczne dla dzieci, postawmy na buty z membraną, która gwarantuje wodoszczelność i oddychalność. 

 

Najlepszy wybór dla dziecka - buty antypoślizgowe, buty nieprzemakalne, buty bezpieczne

Buty bezpieczne dla dziecka - znak ZDROWA STOPA 

Sklepowe półki uginają się pod różnego kalibru butami dla dzieci. Wszystkie różnią się wyglądem, modelem czy ceną. Spośród nich ciężko wybrać te, które będą najodpowiedniejsze i najbezpieczniejsze dla młodej stopy. Jeśli zależy nam na tym, by wybrać buty bezpieczne, postawmy na te, które wyróżnione są znakiem “uśmiechniętej stópki”. Znak ZDROWA STOPA to znaczek przyznawany przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Łódzki Instytut technologiczny w Krakowie, po przeprowadzeniu wnikliwych badań, które potwierdzają walory butów. W skład Komisji Specjalistów wchodzi między innymi antropolog, materiałoznawca, towaroznawca, technolog i konstruktor. Znak ZDROWA STOPA jest gwarancją tego, że but jest dobrze dostosowany do wymagań stóp dzieci i spełnia wymagania stawiane obuwiu zabezpieczającemu prawidłowy ich rozwój. Buty dla dziewczynki czy dla chłopca, które wyróżnia znak ZDROWA STOPA to najlepsze buty zarówno pod względem konstrukcyjnym, technologicznym, materiałowym, jak i estetycznym. 

Obuwie BARTEK - najzdrowszy wybór dla Twojego dziecka 

BARTEK to polska firma, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości obuwia dla dzieci. Zespół projektujący buciki tworzą specjaliści, dla których poznawanie potrzeb rozwojowych dziecka jest pasją. Wybierając buty dla chłopca czy dziewczynki sygnowane marką BARTEK możemy mieć pewność, że oferujemy swojemu dziecku najlepszy z możliwych wyborów. Obuwie marki doceniane jest nie tylko przez samych zainteresowanych, ale także przez rodziców, jak i lekarzy ortopedów i całą branżę obuwniczą. Buty BARTEK regularnie poddawane są specjalistycznym testom przeprowadzanym przez niezależne instytucje, które potwierdzają ich najwyższą jakość. Odznaczenie znakiem ZDROWA STOPA  wydaje się być najlepszą rekomendacją, gwarantując jednocześnie, że u podstaw marki leży wyjątkowa dbałość o zdrowie, prawidłowy rozwój stopy dziecka i jego komfort. 

Co potrzebne do Komunii dla chłopca i dziewczynki?
Poprzedni
Co potrzebne do Komunii dla chłopca i dziewczynki?
Gdzie w góry z dzieckiem i co spakować na wycieczkę w góry?
Następny
Gdzie w góry z dzieckiem i co spakować na wycieczkę w góry?
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!