Suma zamówienia

Gdzie w góry z dzieckiem i co spakować na wycieczkę w góry?

Gdzie w góry z dzieckiem i co spakować dziecku na wycieczkę w góry?

Gdzie w góry z dzieckiem i co spakować dziecku na wycieczkę w góry? 

Miłośnicy górskich wędrówek już od najmłodszych lat mogą zarażać górską pasją swoje pociechy. Widok rodzin przemierzających doliny z dziećmi w wózkach czy szlaków pokonywanych z maluszkami w nosidełkach, już nie robi na nikim wrażenia. Z kolei więksi i samodzielni piechurzy, sami z upodobaniem wyruszają na kolejne szlaki ze swoimi opiekunami. Podpowiadamy, gdzie w góry z dzieckiem warto pojechać i jak przygotować się na wyprawę z dzieckiem w góry!

Podróże z dziećmi. Szczęśliwe wspólne chwile 

Zazwyczaj pojawienie się nowego członka rodziny, choć diametralnie zmienia nasz rytm dnia, nie każe rezygnować ze swoich pasji czy przyjemności. Pasjonaci górskich wycieczek mogą zabierać na szlak swoje latorośle już od najmłodszych lat. Co więcej - dla kilkuletnich piechurów wyprawa na górski szlak będzie przecież bezcenną przygodą. Wspólne chwile spędzone z bliskimi podczas pieszej wędrówki to momenty, które powinniśmy kolekcjonować. Dzieci są żądne przygód i nowych wrażeń. Nie usiedzą w miejscu, dlatego doskonałą alternatywą dla spacerów po parkach, będzie właśnie wycieczka z dzieckiem w góry. Górskie, świeże powietrze nie tylko będzie miało zbawienny wpływ na rozwój malucha, ale pozwoli także uwolnić głowę dorosłych od zabieganej codzienności i szalonego tempa życia. Wycieczka z dzieckiem w góry będzie przygodą, z której przywieziemy same dobre wspomnienia. Warunkiem jest jedynie odpowiednie przygotowanie do wojaży i zaplanowanie odpoczynku.

 

Podróże z dziećmi. Szczęśliwe wspólne chwile Podróże z dziećmi. Szczęśliwe wspólne chwile

 

Gdzie w góry z dzieckiem? Propozycje niewymagających szlaków 

Osoby, które rozpoczynają rodzinną górską przygodę i wyruszają z dzieckiem w góry, na początek powinny wybrać łatwe i niewymagające trasy, którym nasza latorośl podoła bez większego trudu, a przede wszystkim nie straci zapału do dalszych wędrówek. Jeśli zastanawiasz się, gdzie w góry z dzieckiem warto się wybrać, genialną miejscówką dla dzieci stawiających pierwsze kroki w górach będą Góry Świętokrzyskie, Beskid Śląski czy Beskid Sądecki, które oferują szlaki o zróżnicowanej długości czy różnym stopniu trudności. Wycieczka w góry z dzieckiem będzie także niezapomnianą przygodą, jeśli wybierzmy się na przykład w Pieniny - wąwóz Homole czy Dolina Białej Wody to zielone i łagodne szlaki, które genialnymi widokami zadowolą nawet tych bardziej zaprawionych w boju piechurów. Jeśli z kolei za cel naszej podróży z dzieckiem w góry wybierzemy polskie Tatry, dobrą opcją będzie rozpoczęcie wędrówek od Doliny Chochołowskiej czy Kościeliskiej. 

Z dzieckiem w góry - co będzie potrzebne dziecku w górach? 

Wycieczka w góry z dzieckiem rządzi się swoimi prawami. Wybierając się z latoroślą na górski szlak, musimy myśleć za dwóch, ale szykując dziecko do samodzielnych wakacji w górach - musimy zabezpieczyć je na każdą ewentualność. Już na etapie przygotowań do wyprawy, warto zastanowić się, co spakować dziecku na wycieczkę. Miejmy na uwadze zmienność pogody i górską aurę. Jeśli nie wiesz, co spakować dziecku na wakacje, warto przygotować wcześniej listę obowiązkowych pozycji. Na niej powinna znaleźć się między innymi kurtka przeciwdeszczowa, cieplejsza bluza, wygodne spodnie i kilka par skarpetek. Podstawą górskiego ekwipunku będą oczywiście buty dziecięce w góry. W okresie letnim niezbędny będzie także krem z filtrem i nakrycie głowy. Przypomnij swojej latorośli, że szykując się do drogi, w plecaku zawsze powinna mieć butelkę wody i coś słodkiego, by dodać sobie energii na trasie.  

 

Z dzieckiem w góry - co będzie potrzebne dziecku w górach? Z dzieckiem w góry - co będzie potrzebne dziecku w górach?

Obuwie dziecięce sportowe - wygoda na szlaku 

Wiemy już, co spakować dziecku na wycieczkę w góry. Pamiętajmy jednak, że podstawą ekwipunku młodego turysty, który właśnie wyrusza na górskie szlaki są wygodne buty dziecięce w góry. Ich rolą jest bezpieczne prowadzenie młodego człowieka po nieznanych dotąd szlakach, stawienie czoła nawet najbardziej wymagającym warunkom i zapewnienie maksymalnej wygody dla młodej stopy. Wybierając buty dziecięce w góry pamiętajmy, że niezwykle ważna jest lekka, elastyczna i antypoślizgowa podeszwa z bieżnikiem, który zapewni optymalną przyczepność, nawet na śliskim podłożu. Warto zadbać, by podeszwa zginała się w odpowiednim miejscu czyli w ⅓ licząc od czubka palców. Postawmy na buty sportowe dla chłopca czy dziewczynki z wyższą cholewką, która zagwarantuje stabilizację kostki i ochroni przed ewentualnymi urazami stawu skokowego. 

Buty sportowe BARTEK - wybór świadomej mamy 

Wybierając buty dziecięce w góry, by mieć pewność, że stawiamy na model, który zabezpiecza prawidłowy rozwój stopy dziecka i zapewnia mu optymalne bezpieczeństwo na każdym kroku, warto wybrać buty sportowe dla dziewczynki i chłopca sprawdzonej marki. Buty BARTEK uzyskały rekomendację specjalistów, która staje się gwarancją najlepszego wyboru dla naszego dziecka. 

Buty antypoślizgowe, nieprzemakalne, bezpieczne
Poprzedni
Buty antypoślizgowe, nieprzemakalne, bezpieczne
Matchy matchy - trend dopasowanych stylizacji
Następny
Matchy matchy - trend dopasowanych stylizacji
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!