Suma zamówienia

Ruch przedłuża życie

Lato to okres sprzyjający aktywności. Wykorzystajmy ten czas by zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu. Do tego nie potrzeba wiele, wystarczą…. wygodne buty, wtedy ruch będzie prawdziwą, zdrową przyjemnością.

W dobie telewizji i Internetu nie jest łatwo jest zachęcić młodego człowieka do spacerów, czy biegania na świeżym powietrzu. Specjaliści są zgodni, że brak ruchu ma zgubny wpływ na rozwijający się młody organizm. Choroby sercowe i wszelkiego typu alergie, bóle kręgosłupa, czy nawet problemy natury psychologicznej, to tylko część konsekwencji wynikających z braku aktywności fizycznej. Tym czasem, jak dowodzą badania przeprowadzane w Danii i Wielkiej Brytanii regularna i umiarkowana aktywność fizyczna może wydłużyć życie człowieka o 3-5 lat.
 

Zalecenia dotyczące ruchu

Zgodnie z obowiązującą wiedzą, uważa się, iż najlepsze efekty zdrowotne uzyskuje się uprawiając aktywność fizyczną przez większość, jeśli nie przez wszystkie dni tygodnia. Według organizacji American Heart Association 60 min dziennie na aktywność fizyczną o umiarkowanej lub dużej intensywności fizycznej to zalecana dawka dla dzieci i młodzieży.
 

Wystarczy spróbować

Żeby się ruszać nie potrzeba wiele. Wystarczy trochę chęci, luźny strój i obowiązkowo - wygodne buty, które pozwolą na to by stopa właściwie się rozwijała, a dziecko czuło się w nich komfortowo. Takie buty zachęcą młodego człowieka do aktywności fizycznej i tym samym, pomogą przeciwdziałać otyłości i problemom z nią związanym.
 

\"21388_159,90\"


BARTEK co roku do swojej kolekcji wprowadza sandałki, które idealnie sprawdzają się na letnich eskapadach. Przede wszystkim dlatego, że są przewiewne i stopa może swobodnie oddychać. Ponad to naturalna skóra, z której zrobione są buciki oraz specjalna skórzana wkładka odprowadzają nadmiar potu i stanowią zabezpieczenie przed grzybicą stóp.

Wakacje, wyprawy nad morze sprzyjają bieganiu bosaka. Zapięcia na rzepy to ważny element butów, który, w razie potrzeby umożliwia szybkie zdjęcie i założenie bucików. Warto zwrócić również uwagę, że dobre buciki poprawiają bezpieczeństwo dziecka na drodze. Kiedy wieczory są cieplejsze, częściej zdarzają nam się wspólne spacery po zmroku. Odblaski sprawiają, że dziecko jest widoczne w świetle reflektorów nawet z odległości 200 metrów.
 

\"gg\"

 


To co jednak najważniejsze to lekkość i elastyczność obuwia. Cechą butów BARTEK jest zastosowanie specjalnej superelastycznej pianki wewnątrz podeszwy, która ułatwia zginanie podeszwy na wysokości gdzie zaczynają się palce dziecka. To bardzo ważne ponieważ odpowiednia podeszwa umożliwia prawidłowe stawianie kroków (w przeciwnym wypadku, kiedy but jest zbyt mało elastyczny dziecko stawia kroki jak kaczka).

Za bucikami na lato warto rozejrzeć się już wcześniej, by mieć czas na odpowiednie ich dopasowanie. Wcześniejsze znalezienie odpowiednich bucików dla dziecka to również mniejszy stres tuż przed wyjazdem na wakacje, co z pewnością będzie miało wpływ na nasze, lepsze samopoczucie.

 

Mamo, tato, ja chodzę – jak wybrać pierwsze buty dla dziecka
Poprzedni
Mamo, tato, ja chodzę – jak wybrać pierwsze buty dla dziecka
Jakie mogą być konsekwencje noszenia nieodpowiedniego obuwia przez dzieci?
Następny
Jakie mogą być konsekwencje noszenia nieodpowiedniego obuwia przez dzieci?
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!