Suma zamówienia

Szafa kapsułowa dla dzieci. Jak ją stworzyć?

Szafa kapsułowa dla dzieci? To możliwe!

Szafa kapsułowa dla dzieci? To możliwe!

Minimalizm jest w cenie. Stał się nową modą, za którą coraz tłumniej podążamy. Wszedł także do świata mody - również dziecięcej. Dowodem na to jest szafa kapsułowa, która cieszy się coraz większą popularnością. Na czym polega garderoba kapsułowa dla malucha i na jakich zasadach się opiera? W czym tkwi sekret mody kapsułowej? 

Moda na minimalizm, czyli szafa kapsułowa na topie 

Opiera się na prostocie i oszczędności. Jest niezwykle uniwersalny, ale i inspirujący. Posiadanie ogranicza do niezbędnego minimum, pobudzając przy tym do niezwykłej kreatywności. Właśnie taki jest minimalizm w modzie. Krok w krok za tą ideą podąża właśnie szafa kapsułowa. Jest odzwierciedleniem tego, co w latach 20. XX wieku zapoczątkowała Coco Chanel. Wówczas minimalizm wszedł do mody i póki co nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie miało to się zmienić. 

Moda kapsułowa, która powstała jako ukłon w stronę minimalizmu, polega na ograniczeniu posiadanych ubrań na rzecz niezbędnej bazy. Prostej, klasycznej, ponadczasowej i uniwersalnej. Takiej, którą można dowolnie łączyć i miksować. Garderoba kapsułowa wydaje się więc idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych i świadomych, a jednocześnie żyjących w ciągłym biegu rodziców. Pozostaje tylko pytanie, na czym tak naprawdę opiera się ta idea i według jakich zasad powinna powstać szafa kapsułowa dla dzieci?

 

Czym jest szafa kapsułowa?Czym jest szafa kapsułowa?

Czym jest szafa kapsułowa?

Szafa kapsułowa to nic innego jak garderoba, w której króluje absolutny minimalizm. Choć może się wydawać, że w przypadku dziecięcych stylizacji, które kipią kolorystyką i żywym wzornictwem, nieco ciężko wprowadzić tę ideę w życie, wystarczy jedynie znajomość kilku podstawowych zasad. 

Garderoba kapsułowa polega na dobraniu takich ubrań, które dowolnie miksowane ze sobą, tworzą spójne i kompletne zestawy. W efekcie, z niewielkiej ilości ubrań możemy skomponować wiele niepowtarzalnych stylizacji. Co więcej - garderoba kapsułowa charakteryzuje się także nienaganną jakością i najlepszymi materiałami. Zwróćmy uwagę, że moda kapsułowa, która minimalizuje ilość posiadanych rzeczy, jednocześnie sprawia, że są to elementy garderoby, które są praktycznie bez przerwy w użyciu. Dlatego urządzając szafę kapsułową możemy wybrać mniej ubrań, ale za to postawić na te najwyższej jakości.  

Garderoba kapsułowa od A do Z - jak ją skomponować? 

Nie wiesz, jak komponować zestawy ubrań? Zastanawiasz się, jakimi zasadami warto kierować się urządzając szafę kapsułową? Jej podstawą jest oczywiście wspomniany minimalizm - zamiast dwóch podobnych bluzek różniących się jedynie charakterystycznym printem, wybierzmy jedną, ale w uniwersalnym stylu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że świetnie uzupełni ona stylizację zarówno z gładkimi spodniami w stonowanej kolorystyce, jak i nieco bardziej wyrazistą spódnicą. Uniwersalizm to w końcu drugie imię mody kapsułowej! Proste, a jednocześnie ponadczasowe ubrania pozwolą nam na dowolne miksowanie i zestawienie ze sobą poszczególnych części garderoby, tworząc efektowne i modne stylizacje. Ubrania, jakie znajdą się w garderobie kapsułowej muszą być zatem spójne kolorystycznie i stylowo. 

Podstawą są zatem bazowe ubrania w szafie, których kolorystyka, wzornictwo i kroje idealnie ze sobą współgrają. Wbrew pozorom, szafa kapsułowa dla dzieci nie musi być przestrzenią, w której królują jedynie czarne, białe i szare elementy garderoby. Warto postawić na kolory, które nasze dziecko po prostu lubi i wybierać kolejne elementy w pasującej do nich kolorystyce. Pamiętajmy jednak, że stonowane i uniwersalne barwy, w których utrzymane będą bazowe ubrania w szafie, dadzą nam największe możliwości stylizacyjne. 

 

Moda kapsułowa a buty dziecięce - jakie buty wybrać?Moda kapsułowa a buty dziecięce - jakie buty wybrać?

 

Moda kapsułowa a buty dziecięce - jakie buty wybrać?

 

Choć według niektórych, na początkowym etapie komponowania garderoby kapsułowej, nie powinniśmy zwracać większej uwagi na buty, dodatki czy formalne stroje na szczególne okazje, to jednak w każdym z tych aspektów możemy wyznaczyć niezbędne minimum. Dotyczy to również - a może przede wszystkim - butów, które znajdą się w szafie kapsułowej dla dzieci. 

Buty sportowe chłopięce lub dziewczęce, modne półbuty, wygodne sandały i ciepłe kozaki na zimę - to absolutne minimum, które musi stanowić bazę garderoby kapsułowej. Modne, wygodne, a przede wszystkim bezpieczne dla młodej stopy obuwie na każdą porę roku, to podstawa, bez jakiej żadna szafa nie będzie kompletna. W przypadku mody dziecięcej wybór właściwego obuwia jest szczególnie ważny. Buty, które dotrzymają kroku naszej pociesze, muszą być bezpieczne dla młodej stopy oraz wspierać ją na każdym etapie rozwoju. Kierując się ideą minimalizmu, wybierajmy zatem buty wykonane z myślą o trosce i bezpieczeństwie najmłodszych. Buty dziecięce, które wykonane zostały z najwyższą starannością i wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów. Buty, za którymi stoją osoby doskonale zdające sobie sprawę z tego, co jest najlepsze i najważniejsze w rozwoju młodej i zdrowej stopy. Właśnie takie są buty sygnowane marką BARTEK. 

Prawidłowa postawa u dzieci przy biurku i komputerze
Poprzedni
Prawidłowa postawa u dzieci przy biurku i komputerze
Co potrzebne do Komunii dla chłopca i dziewczynki?
Następny
Co potrzebne do Komunii dla chłopca i dziewczynki?
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!