Suma zamówienia

Prawidłowa postawa u dzieci przy biurku i komputerze

Prawidłowa postawa u dzieci przy biurku i komputerze

Prawidłowa postawa u dzieci przy biurku i komputerze 

Zajęcia w szkole, odrabianie lekcji i gra na komputerze - nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają w pozycji siedzącej, przy biurku. Podstawą dbałości o zdrowy kręgosłup jest przede wszystkim prawidłowa postawa i urządzenie kącika do nauki w taki sposób, by zapewniał dziecku optymalne warunki do pracy i najwyższą wygodę. Dlaczego tak ważna jest prawidłowa postawa dziecka przy komputerze i jak dbać o kręgosłup dziecka na co dzień?

Prawidłowa postawa, czyli jak dbać o kręgosłup dziecka

Prawidłowa postawa, czyli jak dbać o kręgosłup dziecka

Wielogodzinne siedzenie w szkolnej klasie, niewygodne krzesła i ławki niedostosowane do wzrostu młodego człowieka - to wszystko może niekorzystnie odbić się na jego zdrowiu. Niefizjologiczna postawa przy biurku może przysporzyć wielu problemów, być przyczyną dolegliwości bólowych, a w efekcie prowadzić do poważnych zwyrodnień kręgosłupa. Warto więc minimalizować ryzyko tak, jak tylko to możliwe. Dlatego tak ważna jest prawidłowa postawa przy komputerze czy podczas odrabiania lekcji. Znaczenie ma tutaj nie tylko sposób siedzenia dziecka, ale także to, w jaki sposób urządzony jest jego kącik do pracy. Zwróćmy więc uwagę czy organizacja stanowiska pracy młodego człowieka ułatwia mu utrzymanie prawidłowej postawy i zapewnia optymalne warunki do zdrowego rozwoju. Zatem, jak dbać o kręgosłup dziecka i w jaki sposób urządzić jego stanowisko pracy? 

Prawidłowa postawa przy komputerze - jak urządzić miejsce do nauki w pokoju dziecka? 

Niedostosowanie stanowiska nauki do potrzeb młodego człowieka czy chociażby jego wzrostu, może być przyczyną nie tylko dyskomfortu podczas odrabiania lekcji, ale także poważnych zwyrodnień kręgosłupa. Dlatego też w urządzeniu kącika do pracy kluczowe znaczenie będzie miało właściwie dobrane biurko, ergonomiczne krzesło czy chociażby oświetlenie. 

Wybierając biurko do pokoju dziecka zwróćmy uwagę nie tylko na jego wysokość, ale także powierzchnię blatu roboczego. Zadbajmy o to, by oprócz miejsca na komputer znalazła się także przestrzeń na zeszyty i odpowiednio duże pole do pracy. Pamiętajmy, że jednym z narzędzi pracy naszego dziecka jest komputer, dlatego warto zadbać o jego odpowiednie ustawienie. Monitor powinien być ustawiony na wprost oczu dziecka, a za optymalną odległość ekranu od oczu uznaje się 40-75 cm. Co najważniejsze - łokcie podczas pracy powinny być oparte na blacie. 

Pamiętajmy też, że prawidłowa postawa dziecka przy biurku w dużej mierze podyktowana jest także ustawieniem lampy. Oświetlenie biurka dziecka praworęcznego powinno być zaplanowane po jego lewej stronie, natomiast w przypadku dzieci leworęcznych - lampa musi stać po ich prawej stronie. Jednolite oświetlenie biurka z odpowiednią barwą światła - to wszystko ma wpływ na komfort młodego człowieka podczas odrabiania lekcji. 

Zdrowy kręgosłup, czyli jak prawidłowo siedzieć przy biurku?

Zdrowy kręgosłup, czyli jak prawidłowo siedzieć przy biurku?

Miejmy też na uwadze, że nasze pociechy bardzo szybko rosną, w związku z czym świetnym rozwiązaniem może być model biurka, który będzie rósł razem z dzieckiem, czyli taki z regulowaną wysokością. Nieodzownym elementem i dopełnieniem wyposażenia strefy do nauki będzie oczywiście ergonomiczne krzesło także z regulowaną wysokością i kątem nachylenia oparcia. Bardzo ważne jest właściwe dostosowanie oparcia do kształtu pleców. Tutaj warto pamiętać, że plecy powinny dokładnie przylegać do oparcia fotela, a uda powinny być położone prostopadle do podłoża. Prawidłowa postawa przy biurku nakazuje, by kolana dziecka znajdowały się nieco poniżej linii bioder, a stopy powinny być luźno postawione na podłodze. 

Jak dbać o kręgosłup dziecka na co dzień?

Jak dbać o kręgosłup dziecka na co dzień? 

Prawidłowa postawa przy komputerze i biurku to połowa sukcesu. Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o kręgosłup dziecka i w jaki sposób wspomóc go w odpowiednim rozwoju pamiętaj, że wpływ na to mają także ćwiczenia na prawidłową postawę dla dzieci czy chociażby odpowiednio dobrane buty. Te są przecież podstawą stylizacji, każdego dnia dumnie prowadzą Twoje dziecko przez życie, a dodatkowo mogą wspierać jego stopy w zdrowym rozwoju i dbać o prawidłową postawę ciała. W tej roli świetnie sprawdzi się obuwie profilaktyczne BARTEK, które stworzone zostało przy wsparciu specjalistów z zakresu antropologii po to, by wspierać rozwój układu kostno-stawowo-mięśniowego. Obuwie profilaktyczne chłopięce czy buty profilaktyczne dziewczęce od marki BARTEK przeznaczone jest dla dzieci zdrowych, u których nie zostały stwierdzone żadne deformacje. Buty te mają wymuszać poniekąd prawidłowy sposób poruszania się i wspierać stopy w rozwoju. A jeśli o poruszaniu się mowa - zmobilizuj dziecko, by co jakiś czas wstało od biurka i wykonało kilka prostych ćwiczeń. Skłony, przysiady czy rozciąganie karku - w obliczu siedzącego trybu życia, wszelkiego rodzaju aktywność jest na wagę złota.

Ferie zimowe 2022. Jak przygotować dziecko?
Poprzedni
Ferie zimowe 2022. Jak przygotować dziecko?
Szafa kapsułowa dla dzieci. Jak ją stworzyć?
Następny
Szafa kapsułowa dla dzieci. Jak ją stworzyć?
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!