Suma zamówienia
Nowa kolekcja 2024

Buty chłopięce

31 produktów
Kategorie
Wyczyść filtry
Wsuwane

Buty chłopięce wsuwane

Moda dziecięca zmienia się, a my cały czas staramy się za nią nadążyć. Poza tym jednak musimy skupiać się na tym, co najważniejsze – na zdrowiu stóp i komforcie maluchów. Dlatego buty Bartek zawsze są przede wszystkim wygodne. Ale nie bójcie się – również świetnie wyglądają. Podczas wyboru warto się jednak zastanowić, jak wybrać dziewczęce i chłopięce półbuty wsuwane, kapcie czy inne buciki, które będą dobre dla stopy dziecka. Postaramy się w tym pomóc!

Buty wsuwane chłopięce – jak poznać rozmiar?

Podczas wyboru butów przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie, jaki rozmiar obuwia nosi nasze dziecko. Najłatwiejszym sposobem na poznanie rozmiaru jest zmierzenie długości stopy malucha. Wystarczy poprosić dziecko, by ustało na czystej kartce, a następnie narysować kreski nad dwoma najbardziej wystającymi skrajnymi punktami: palcem i piętą. Dzięki temu wiemy, jak długa powinna być wkładka obuwia dziecięcego. Do tego rozmiaru warto dodać pół centymetra, by mieć pewność, że maluch zmieści w bucie stópkę w skarpetce.

Buty wsuwane dla chłopca – jak wybrać najwygodniejsze?

Oprócz kierowania się rozmiarem stopy dziecka, konieczne jest znalezienie takich butów, które będą wykonane z miękkich, oddychających materiałów. Stopa dziecka także musi oddychać – w przeciwnym wypadku może borykać się z nadmiernym poceniem, a nawet grzybicą. Miękkość materiałów z kolei zmniejsza ryzyko otarć i odcisków, a także pozwala stopie pracować podczas chodzenia, nie usztywnia jej. Pamiętajcie, że podczas wyboru pierwszych butów dziecka istotnym elementem jest również sztywny zapiętek, który będzie sięgać ponad kostkę. Umożliwia on ustabilizowanie stopy w bucie i zapewnienie jej odpowiedniego ustawienia. Dzięki temu noga nie będzie poruszać się ani wyginać w bucie, a to ułatwia nauczenie się prawidłowych wzorców chodu. Buty Bartek, takie jak kapcie wsuwane dla chłopca, muszą również mieć na tyle szerokie noski, by nie uciskać palców malucha. Palce też muszą pracować w bucie, a uciśnięte i nachodzące na siebie z czasem zaczną się deformować. Pamiętajcie, że zły wybór obuwia może tylko zaszkodzić dziecku. Dlatego wybierajcie mądrze.

Buty wsuwane dla chłopca – na jakie okazje?

Buty wsuwane stają się coraz częstszym wyborem rodziców. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga schylania się i zawiązywania. Buty wsuwane najczęściej wybiera się do szkoły czy przedszkola, by stopa dziecka mogła przebywać w wygodnym miejscu przez kilka godzin. To wygodne kapcie czy półbuty z zabudowaną piętą i szerokimi noskami. Buty chłopięce wsuwane to jednak także modne mokasyny, które mogą być dobrą alternatywą dla eleganckiego obuwia dziecięcego. Jeśli Wasz maluch nie przepada za półbutami ze skórki, welurowe mokasyny na miękkiej, dobrze amortyzującej wstrząsy podeszwie sprawdzą się idealnie podczas rodzinnych wyjść czy innych okazji.

Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!