Suma zamówienia

Bezpieczeństwo na drodze - jak zwiększyć widoczność dziecka?

Bezpieczeństwo na drodze - dowiedz się, jak zwiększyć widoczność dziecka w okresie jesienno-zimowym

Bezpieczeństwo na drodze - dowiedz się, jak zwiększyć widoczność dziecka w okresie jesienno-zimowym 

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, kiedy musi pozwolić dziecku na samodzielną wyprawę do szkoły. Pokazanie latorośli drogi i zapoznanie z przepisami drogowymi może okazać się jednak niewystarczające. Jednym z niezwykle ważnych czynników, które mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze, jest widoczność dziecka. Ta znacznie spada w okresie jesienno-zimowym. To dlatego niezbędnym akcesorium będą odblaski dla dzieci. 

Jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze? Przepisy drogowe i główne zasady bezpieczeństwa

Jak zadbać o bezpieczeństwo na drodze? Przepisy drogowe i główne zasady bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo na drodze jest kluczową kwestią, jaką powinniśmy poruszyć przygotowując dziecko do samodzielnego wyjścia z domu. Jednym z najważniejszych czynników, które mogą przyczynić się do bezpieczeństwa malucha jest jego widoczność. Zadbaj więc o to, by Twoje dziecko było doskonale widoczne na drodze. Tutaj z pomocą przyjdą niezawodne odblaski dla dzieci. Pamiętaj więc, że bezpieczne dziecko, to przede wszystkim dobrze widoczne dziecko, wyposażone w elementy odblaskowe.

Warto wiedzieć, że w przypadku poruszania się po zmierzchu, po terenach poza obszarem zabudowanym, elementy odblaskowe - a konkretniej ich używanie - jest obowiązkowe. Obowiązek ten reguluje ustawa Prawo o ruchu drogowym i dotyczy wszystkich, niezależnie od wieku. 

Bezpieczne dziecko, czyli jak nauczyć dziecko zasad bezpieczeństwa?

Bezpieczne dziecko, czyli jak nauczyć dziecko zasad bezpieczeństwa? 

Bezpieczeństwo na drodze - dla dzieci ma zupełnie inny wymiar niż dla świadomych zagrożenia rodziców. To dlatego w gestii opiekunów leży nauczenie dziecka zasad bezpieczeństwa. Te obowiązują przez 365 dni, niezależnie od pory roku. Najczęściej jednak, głośniej mówi się o nich w okresie jesienno-zimowym czy czasie, kiedy dzieci wracają do przedszkola czy szkoły. Zatem jak zadbać o ich bezpieczeństwo na drodze? Przedszkole czy szkoła - a w szczególności tereny wokół takich placówek - to tereny niosące za sobą spore ryzyko. Płynny ruch aut i rodziców odbierających swoje pociechy, w połączeniu z rozkojarzeniem malucha, brakiem podzielności uwagi czy żegnaniem się ze szkolnym kolegą, może sprawić, że maluch straci czujność i niespodziewanie wybiegnie na ulicę. To dlatego należy wytłumaczyć mu, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze dla dzieci i jakich zasad należy przestrzegać. 

Wytłumacz dziecku, że zawsze powinno iść główną drogą i korzystać z przejść dla pieszych. Powtarzaj mu, że przejście przez ulicę dozwolone jest jedynie w wyznaczonych miejscach i na zielonym świetle. Przypomnij latorośli, że w przypadku braku chodnika, musi iść lewą stroną jezdni, a co najważniejsze - nosić elementy odblaskowe. Jeśli konieczne będzie poruszanie się drogą bez sygnalizacji świetlnej, dziecko powinno zatrzymać się, a następnie rozejrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Poboczem musi iść “gęsiego”, a nigdy nie w jednym rzędzie z kolegami. 

Odblaski dla dzieci, czyli jak ubrać dziecko, by było lepiej widoczne na drodze?

Odblaski dla dzieci, czyli jak ubrać dziecko, by było lepiej widoczne na drodze? 

Doskonale wiemy już, że jednym z kluczowych czynników podnoszących bezpieczeństwo na drodze są elementy odblaskowe, które sprawiają, że dziecko na drodze jest po prostu lepiej widoczne. Pierwsza myśl pojawiająca się w głowie na hasło: “bezpieczne dziecko na drodze”, to oczywiście kamizelka odblaskowa. Pamiętajmy jednak, że tę zakładamy na wierzchnie ubranie i - obowiązkowo - na tornister, a nie pod niego. Kamizelka wydaje się jednym z najprostszych i najbardziej oczywistych gadżetów, które mają poprawić widoczność dziecka na drodze. Oprócz niej do wyboru mamy także specjalne breloczki czy wisiorki, które przyczepimy do tornistra, ale równie dobrze możemy skupić się na wyborze ubrań z elementami odblaskowymi. 

Odblaski dla dzieci możemy przemycić na przykład przy pomocy klasycznej kurtki dziecięcej, gdzie rękawy i kieszenie są obszyte odblaskową lamówką. Zwróćmy też uwagę na sam kolor odzieży - ubrania w kolorze czerni, odcieniach granatu czy ciemnej szarości nie sprawdzą się w tej sytuacji. Dlatego, chcąc podnieść bezpieczeństwo na drodze, warto wybrać dla malucha kurtkę w jaskrawym i rzucającym się w oczy kolorze. 

Zwieńczeniem całości i udowodnieniem dbałości o widoczność dziecka i wyposażenie go w odblaski dla dzieci, będzie także wybór odblaskowych butów, które w dziecięcym slangu mogą być po prostu “świecącymi butami”. 

Elementy odblaskowe obowiązkowe: wybieramy buty odblaskowe dla dzieci

Elementy odblaskowe obowiązkowe: wybieramy buty odblaskowe dla dzieci 

Świetnym pomysłem na poprawienie widoczności malucha i podniesienie bezpieczeństwa dziecka będzie wybór butów widocznych w ciemności. Buty odblaskowe dla dziewczynki czy chłopca, nie tylko zachwycają modnym designem, ale pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. W ofercie marki BARTEK znajdziesz buty odblaskowe dla chłopca i dziewczynki w różnych wariantach oraz wersjach kolorystycznych. Wszystkie powstały z najwyższej jakości materiałów i zostały zaprojektowane przy wsparciu specjalistów z dziedziny ortopedii i antropologii. Wszystko to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo młodych stóp i młodego człowieka! 

Wady postawy u dzieci - jak im zapobiegać?
Poprzedni
Wady postawy u dzieci - jak im zapobiegać?
Jak ubierać dziecko na spacer? Jesienny spacer już niestraszny
Następny
Jak ubierać dziecko na spacer? Jesienny spacer już niestraszny
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!