Suma zamówienia

Wygodne buty do chodzenia dla dzieci - przegląd obuwia

Wygodne i bezpieczne buty sportowe dla dziecka

Wygodne i bezpieczne buty sportowe dla dziecka

Wulkan energii, jakim jest dziecko, ciężko jest poskromić. W końcu przychodzi ten dzień, kiedy nawet rodzicom ciężko jest nadążyć za maluchem. Nadążać za nim muszą także buty, które pewnie prowadzą go przez świat. Wygodne buty do chodzenia to absolutna podstawa, zarówno dla tych mniejszych i większych dzieci. Jakie buty sportowe dla dziecka wybrać, by cieszyły oko zarówno samego zainteresowanego, jak i dawały gwarancję bezpieczeństwa jego rodzicom?

Wygodne buty do chodzenia dla tych mniejszych i wikszych

Wygodne buty do chodzenia dla tych mniejszych i większych

Rozwój stopy, podobnie jak samego dziecka, to kwestia bardzo indywidualna. Dbałość o nią, jest czymś co zaprocentuje nam w przyszłości. Stopy mamy tylko dwie i to one prowadzą nas przez wszystkie drogi i zakamarki naszego życia. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im wygodnych, komfortowych, a przede wszystkim bezpiecznych warunków do rozwoju. Podstawą są więc wygodne buty do chodzenia, które nie tylko trafią w gusta młodego człowieka, ale będą także odpowiednio wyprofilowane, dobrane. Po prostu bezpieczne!

Według niektórych badań, dziewczęca stopa rośnie średnio do 14. roku życia, a chłopięcia - do 16. W rzeczywistości jednak, bardzo często rozwój stopy zatrzymuje się dopiero w okolicach 18. roku życia. Wybierając więc wygodne buty dla dziecka, należy podejść do sprawy indywidualnie. Specjaliści marki Bartek przygotowali kilka uniwersalnych wskazówek, które pozwolą podjąć odpowiednią decyzję i wybrać najlepsze buty sportowe dla chłopca i dziewczynki.


Jak wybra rozmiar butw sportowych dla dziecka


Jak wybrać rozmiar butów sportowych dla dziecka?

Pierwszym krokiem do wybrania wygodnych i bezpiecznych butów sportowych dla dziecka jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. O ile swoją stopę możesz doskonale znać i wiesz, że idealnie wpasowuje się ona w standardową rozmiarówkę, o tym stopa dziecka w tej kwestii jest odrobinę bardziej wymagająca. Rozmiaru buta nie dobierzesz “na oko”, dlatego tak ważne jest dokładnie zmierzenie stopy pociechy. Odrysowując stopy dziecka na kartonie (kolejno jedną i drugą, tak by rozmiar ciała był równomiernie rozłożony), należy zmierzyć odległość pomiędzy najbardziej wysuniętymi punktami. U wielu osób długość lewej stopy może nieco różnić się od tej prawej, dlatego warto wiedzieć, że rozmiar butów dopasowujemy do stopy dłuższej. To jednak nie koniec, ponieważ wybierając wygodne buty dla dziecka, należy doliczyć pewien zapas. Jest to ważne nie tylko z uwagi na fakt, że stopa dziecka szybko rośnie, ale także dlatego, że podczas chodzenia będzie ona naturalnie przesuwać się, więc trzeba zapewnić jej do tego przestrzeń. Bezpieczne buty sportowe dla dziewczynki, jak i dla chłopca, to takie, które mają przynajmniej 8-10 mm “luzu”.

Wygodne buty do chodzenia jakie powinny by buty sportowe dla dziecka

Wygodne buty do chodzenia: jakie powinny być buty sportowe dla dziecka?

Wygodne buty do chodzenia dla dziecka muszą spełniać kilka podstawowych kryteriów. Muszą być przede wszystkim odpowiednio wyprofilowane i gwarantować stabilność na każdym kroku. Zarówno buty sportowe dla dziewczynki, jak i te dla chłopca, powinny być wiązane lub zapinane na wygodne rzepy. To umożliwi jak najlepsze dopasowanie butów do kształtu stopy. Fajnym rozwiązaniem są również sznurówki, wykonane z gumki, która umożliwia dobre dopasowanie buta do stopy dziecka bez konieczności sznurowania - z takiego rozwiązania z pewnością ucieszą się maluchy, które mogą mieć jeszcze trudności z zapięciem ale również i te starsze dzieci, które jak wiemy nigdy nie mają czasu na porządne sznurowanie. Jeszcze ważniejsza przy wyborze idealnych butów sportowych dla młodych, jest elastyczna, sprężysta podeszwa, która z łatwością poddaje się ruchom stopy. Zwróćmy uwagę na to, czy nie ogranicza ona jej naturalnych ruchów i zgina się na linii stawów pomiędzy palcami, a śródstopiem. Najlepiej, by podeszwa butów sportowych miała dodatkowe zabezpieczenia antypoślizgowe. Idealnym rozwiązaniem są podeszwy miękkie, lekkie, a jednocześnie zapewniające optymalną amortyzację. Pamiętaj, że dobra podeszwa powinna łagodzić wstrząsy, a także zmniejszać nacisk na podłoże podczas aktywności dziecka. Ponadto, ma ona łagodzić ból na przykład podczas chodzenia po nierównym terenie czy chociażby podczas stąpnięcia na kamyk.


Buty sportowe dla dziecka z jakiego materiau powinny by wykonane

Buty sportowe dla dziecka: z jakiego materiału powinny być wykonane?

 

Na koniec warto zwrócić także szczególną uwagę na materiał, z jakiego wykonane są buty. Najlepszą opcją będą wygodne buty dla dziecka wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zimą stanowią izolację od chłodu i są pewnego rodzaju ochroną przed przemakaniem, a latem gwarantują z kolei wentylację stóp, pochłaniają wilgoć przeciwdziałając tym samym rozwojowi grzybicy, czy innych chorób wywołanych rozwojem niebezpiecznych drobnoustojów. Najlepszą opcją będzie obuwie wykonane ze skóry naturalnej lub materiałów tekstylnych najwyższej jakości. W przypadku tych drugich, warto zadbać o to, by wkładka buta była wykonana z naturalnej skóry, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz buta a tym samym utrzymuje bardzo dobrą higienę stóp.

W ofercie marki Bartek znajdziesz wygodne buty do chodzenia zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Wszystkie zaprojektowane w trosce o komfort, wygodę i bezpieczeństwo stóp młodych właścicieli.Płaskostopie u dzieci - jakie obuwie będzie odpowiednie
Poprzedni
Płaskostopie u dzieci - jakie obuwie będzie odpowiednie
Buty profilaktyczne a ortopedyczne dla dzieci. Czym się różnią?
Następny
Buty profilaktyczne a ortopedyczne dla dzieci. Czym się różnią?
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!