Suma zamówienia

Zabawy na śniegu. Co robić z dzieckiem zimą?

zabawy na śniegu

Zabawy na śniegu - co można robić z dzieckiem zimą na świeżym powietrzu? 

Za oknem pojawił się śnieg, a temperatura powietrza drastycznie spadła? Najwyższy więc czas zaszyć się z dzieckiem w cieple domowego ogniska, by chronić je przed mrozem? Nic z tych rzeczy! Nasz maluch ma zdecydowanie większe potrzeby! Zabawy na śniegu, rzucanie kulkami czy lepienie bałwana to nie tylko sposób na nudę, ale przede wszystkim troska o zdrowie i rozwój małego człowieka. Podpowiadamy, jakie bezpieczne zabawy zimowe powinny stać się stałym punktem dnia! 

bezpieczne zabawy zimowebuty do zimowych zabaw z dzieckiem

Czy można wychodzić z dzieckiem na mróz? Zalety zimowej aktywności malucha 

Wychodzenie z dzieckiem na mróz i śnieg jest kwestią dosyć kontrowersyjną, wokół której narosło już wiele mitów mówiących, że dziecko należy chronić przed mrozem i chłodem. Nic bardziej mylnego! Zamknięcie dziecka w mieszkaniu wcale nie zadziała na jego korzyść, a wręcz przeciwnie. Przebywanie na świeżym (nawet mroźnym powietrzu) ma nieoceniony wpływ na zdrowie pociechy. Hartuje organizm i zwiększa odporność malucha. Niska temperatura nie jest żadną przeszkodą, a przed aktywnością na powietrzu może powstrzymać nas jedynie mocny wiatr czy prawdziwa zamieć. 

Wybierając się na zimowy spacer z dzieckiem i planując zabawy na śniegu, czas przebywania na zewnątrz powinniśmy dostosować zarówno do wieku malucha, jak i temperatury powietrza. Zaleca się jednak, by cały spacer nie trwał dłużej niż 2 godziny. Planując wzmożoną aktywność i zimowe zabawy na śniegu, nie eksploatujemy zbytnio naszej pociechy i dostosujmy czas przebywania na dworze do formy aktywności i kondycji dziecka. Optymalnym czasem na spacer byłoby samo południe lub wczesne godziny popołudniowe, kiedy nasz maluch może jeszcze zaczerpnąć nieco witaminy D.

Bezpieczne zabawy zimowe - pomysły na gry i zabawy na śniegu 

“Ulepimy dziś bałwana” to nie tylko tytuł piosenki z “Krainy Lodu”, ale i jedna z form zimowej aktywności, która niesie uciechę zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Zabawy na śniegu, które angażują malucha, to świetna forma zabawy, ale także sposób na spożytkowanie energii dziecka i umocnienie budowanej z nim więzi. Rzucanie śnieżkami, budowanie labiryntu ze śniegu, zjeżdżanie na sankach czy popularnych jabłuszkach, to kolejne zimowe zabawy, które przyniosą naszej latorośli wiele radości. Pamiętajmy jednak, że bezpieczne zabawy zimowe to także nasz czynny udział. Angażujmy się w zabawę razem z dzieckiem, pokażmy mu jak zbudować igloo czy w jaki sposób wykorzystać zalegające zaspy śniegu wydeptując w nich labirynt. Pokażmy dziecku, że biały puch to także genialny budulec, z którego możemy stworzyć bajeczne figury ze śniegu. A jeśli już o figurach mowa…

zimowe zabawy na śniegu

Zimowe zabawy dla całej rodziny

Pomysłowe zimowe zabawy mogą przynieść ogromną frajdę nie tylko naszym maluchom! Prezentowanie dziecku krok po kroku jak zbudować igloo, nam samym da sporo radości. Wielu z nas chyba już nie pamięta, kiedy robiło słynnego aniołka czy orzełka na śniegu, prawda? Spacer z maluchem będzie idealną okazją do obudzenia także w sobie małego dziecka. Mina latorośli obserwującej rodzica robiącego orzełka będzie absolutnie bezcenna! Jeśli Twoje dziecko nie będzie chciało wyjść na dwór, być może przekona go właśnie wspólne robienie orzełków? 

Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze gry i zabawy na śniegu mogą zmobilizować Twoje dziecko do wyjścia z domu, zaproponuj mu szukanie skarbów w śniegu. Weźcie z domu kilka ulubionych zabawek i ruszcie przed siebie. Poproś by maluch zamknął oczy, a Ty w tym czasie zakop skarby w pobliskich zaspach. Penetrowanie łopatką w głębokim śniegu i odkrywanie kolejnych zdobyczy może być niezwykle emocjonującą przygodą. Dla urozmaicenia możesz także wcielić w życie wersję “ciepło-zimno” podpowiadając maluchowi, w którym kierunku powinien szukać.

zabawy na śniegu z dzieckiem

Jak ubrać malca na zimowe zabawy na śniegu? 

Bezpieczne zabawy zimowe to nie tylko pomysłowe gry i zabawy na śniegu czy przemyślane aktywności pod czujnym okiem rodziców, ale także odpowiednie przygotowanie malca. Podstawą będzie ubiór adekwatny zarówno do formy aktywności, jak i temperatury panującej na dworze. Pamiętajmy, że zasady mówiące o szczelnym opatuleniu dziecka nie będą miały tutaj zastosowania, bowiem dziecko biegające po śniegu będzie potrzebowało nieco lżejszego ubrania niż malec leżący spokojnie w wózku.

Ubranie powinno być przede wszystkim wygodne i niekrępujące ruchów. Ubierzmy malca adekwatnie do pogody, by nie dopuścić ani do przegrzania ani do przemarznięcia. Pamiętajmy, że podstawą odpowiedniego ubioru będą jednak wygodne i komfortowe buty, które zdadzą egzamin nawet w ekstremalnych warunkach. Odpowiedzią na takie potrzeby będą śniegowce dla dziewczynki i śniegowce dla chłopca marki BARTEK, które zapewniają najwyższy komfort termiczny i wygodę malucha. Buty są w całości ocieplone naturalną wełną o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Zapewniają one optymalną temperaturę stopom i zapobiegają ich wyziębieniu. Bardzo ważna jest także gruba podeszwa z antypoślizgowym bieżnikiem, która sprawdzi się nawet na oblodzonej powierzchni. Warto mieć również na uwadze, że w okresie zimowym dzień jest bardzo krótki, w związku z czym warto zadbać o taki ubiór malucha, który zwiększy jego widoczność. Buty na zimę marki BARTEK zadbały także o to - odblaskowy pasek umieszczony na bucie sprawia, że dziecko jest widoczne w świetle reflektorów, co zwraca uwagę kierowców i wzmaga ich czujność. 

Ćwiczenia i buty na haluksy. Na co zwrócić uwagę?
Poprzedni
Ćwiczenia i buty na haluksy. Na co zwrócić uwagę?
Świąteczne ubrania dla dziewczynki i chłopca
Następny
Świąteczne ubrania dla dziewczynki i chłopca
Szybka dostawa

Szybka dostawa

Dostarczamy zamówienie w 2-5 dni roboczych

Darmowy zwrot

Darmowy zwrot

dla zarejestrowanych użytkowników

Odroczone płatności

Odroczone płatności

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Dołącz do newslettera i otrzymaj rabat 10% na pierwsze zakupy!